فواید مصرف خوراکی جلبک اسپیرولینا اگرچه برای عموم مردم امری ناشناخته محسوب می شود اما برای ابداع یک سیستم غذایی، جلبک اسپیرولینا یک غذای شگفت آور محسوب می شود. اسپیرولینا یک مکمل غذایی با کیفیت بالاست که حاوی ویتامین های ب1، ب12، ب16، ویتامین C و E به علاوه پروتئین می باشد. اسپیرولینا پتانسیل بالایی برای استفاده ی غذایی، آرایشی و مراقبت از سلامت دارد.

به عنوان نمونه، اسپیرولینا منبع طبیعی است که بیشترین میزان پروتئین را دارد. (حاوی 71 درصد پروتئین سه برابر سویا و پنج برابر گوشت) کیفیت پروتئین اسپیرولینا عالی است. بازده پروتئینی اسپیرولینا نسبت به بازده پروتئینی محصولات دیگر بالاتر است.
اسپیرولینا حاوی تمام ویتامین های طبیعی ازجمله طیف مجموعه ی ب ، مینرال ها و فاکتورهای رشد از جمله گاما لینولئیک اسید می باشد. همچنین حاوی میزان بالایی بتاکاروتن است که یک پیش ماده ویتامین آ می باشد. اسپیرولینا کمترین میزان اسید نوکلئیک را در میان سلول-های میکروبی دارد.
برتری اسپیرولینا در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری، یک استفاده مناسب برای زمین های نواحی خشک پیشنهاد می کند.

اسپیرولینا کاربردهای وسیعی به عنوان مکمل غذایی دارد

فواید مصرف خوراکی جلبک اسپیرولینا را بهتر بشناسیم:
با سنتز سریع انرژی ، ضد خستگی است.
مفید برای سلامت بدن (در افراد دیابت نوع 1 ، کنترل کلسترول و کمبود ویتامین آ و سوء تغذیه ای)
برای بیماران سرطانی به عنوان عامل کمکی شیمی درمانی است.
عامل شیر آوری برای مادران شیرده است.
به عنوان عامل تغذیه ای در پرورش ماهی، پرورش کرم ابریشم و حشره شناسی.
به عنوان رنگ دهنده در مواد غذایی و سنجش های شیمیایی و در لوازم آرایشی.

مصرف اسپیرولینا

مصرف خوراکی جلبک اسپیرولینا برای کاهش قند خون و افزایش قند خون (سوپرفود)

اسپیرولینا یک پروتئین کامل، آسان جذب و طبیعی است. بالاترین منبع طبیعی رنگدانه ی کلروفیل است؛ غنی از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، روی، پتاسیم و منیزیم است و یک منبع مناسبی از ویتامین آ و گروه ب است.


همچنین حاوی فنیل آلانین است که با اثر بر مرکز اشتهای مغز باعث کاهش رنج های گرسنگی می شود در حالی که قند خون را در یک سطح مناسب نگه می دارد.
کلرلا و اسپیرولینا هر دو زمانی که اقدام به کنترل قند خون می کنند مزیت های خارق العاده ای بروز می دهند. آن ها هم برای بیماران دیابتی و هم برای افراد با قند خون پایین(هیپو گلایسمی) مناسب اند.
هردوی آن ها حاوی یک نسبت تقریبا کاملی از پروتئین های چگالی بالا (12 برابر پروتئین گوشت) و کربوهیدرات های پیچیده هستند.
اسپیرولینا علاوه بر این با داشتن GLA (گاما لینولئیک اسید) مزیت های افزون تری دارد که اثرات موثر آن در کنترل سطوح مختلف قند خون و در افراد دیابتی نشان داده شده است.
این پروتئین ها و کربوهیدرات ها بدون ترشح انسولین یک جریان پایدار انرژی را برای بدن فراهم می آورند. در نتیجه آن ها اشتها را کنترل می کنند. بسیاری از مردم اسپیرولینا مصرف می کنند به خصوص برای سرکوب کردن اشتها تا گرایش شدید به کربوهیدرات ها زایل شود.
زمانیکه دلایل فراوانی برای گرایش به کربوهیدرات ها در رژیم های غذایی کشف گردید در اولین اقدام کلرلا و اسپیرولینا با فراهم نمودن مواد غذایی از جمله منیزیم که به طور شاخص در بدن وجود ندارد این گرایش را کاهش می دهد. زمانیکه این مواد غذایی برای یک دوره ی طولانی (معمولا چند سال) برای بدن فراهم گردید اشتها رو به کاهش می رود.
ببینید، بیشتر مردم زمانی میل به شکلات دارند که صرفا سیگنال های به غلط تفسیر شده مبنی بر خوردن بیشتر منیزیم دربدن وجود دارد. اگر آنها منیزیم را که در وهله ی اول به آن نیاز دارند دریافت کنند، میل به شکلات درآنها به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.


مزایای دیگر مصرف خوراکی جلبک اسپیرولینا


تحقیقات در ژاپن، چین،هند، اروپا و ایالات متحده امریکا کشف می¬کند چرا و چطور این ریزجلبک برای سلامت انسان و حیوان بسیار موثر است.
صدها مطالعه ی علمی چاپ شده چگونگی اسپیرولینا را فاش ساخته و اینکه آن عصاره و غذای گیاهی منحصر بفردی است. سیستم ایمنی را تقویت کرده و به راه های گوناگون سلامت را بهبود می بخشد.
• افزایش فعالیت ضدویروسی
• کاهش کلسترول
• کاهش خطر سرطان
• تحریک سیستم ایمنی
• کاهش سمیت کلیه ها
• ایجاد لاکتوباسیل های سالم
• پیشرفت بهبودی زخم ها
• رفع سوء تغذیه
• کاهش تشعشع بیماری ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *